Apie mus

UAB Kniaudiškių šeimos klinika - aktyvi medicinos reformos Lietuvoje dalyvė. Tai pirmoji privati įstaiga Panevėžyje ir viena pirmųjų Lietuvoje, kurioje kvalifikuoti šeimos gydytojai pradėjo savarankiškai dirbti. Sudaryta sutartis su ligonių kasa, kuri apmoka už paslaugas, teikiamas įstaigoje registruotiems, apdraustiems pacientams. Įstaiga veiklą pradėjo 1999 metais.
2005m. atidarytas antrasis skyrius. Klinikai nuo jos įkūrimo vadovauja Dalia Dalibogienė.

Šeimos medicina yra svarbiausia sveikatos apsaugos sistemos sritis, nes būtent į šeimos gydytoją kreipiamasi sunegalavus ar dėl pagrindinių sveikatos problemų: dėl ūminės problemos įvertinimo, sprendimo, lėtinės sveikatos problemų stebėsenos, logistikos, gydymo ir ligų profilaktikos. Patirtis rodo, kad šeimos medicina išsprendžia apie 80 % visų sveikatos problemų.

Šeimos klinika teikia pirminę sveikatos priežiūrą Panevėžio miesto ir rajono gyventojams. Komandos, vadovaujamos šeimos gydytojo, darbas – teikti nuolatinę pagalbą visai šeimai ir atskiriems asmenims, nepriklausomai nuo amžiaus ir lyties. Pacientai aptarnaujami klinikoje, o dėl sveikatos būklės negalintys atvykti lankomi namuose. Visi dirbantys šeimos gydytojai gydo ir vaikus, ir suaugusius. Ypač daug dėmesio skiriama profilaktiniam darbui: profilaktinėms programoms, vakcinacijai, nėščiųjų priežiūrai.

Šeimos gydytojo ir paciento ryšys unikalus – jie bendrauja nuolat, ne tik tiek, kiek trunka liga. Gydytojas gali stebėti, gerai pažinti ir suprasti pacientą, prognozuoti jo organizmo reakciją į vieną ar kitą veiksnį. Šeimos gydytojas yra arčiausiai gyventojo ir visuomet gali jam padėti.
Įstaigoje teikiamos kokybiškos paslaugos, diegiamos inovacijos, klinika integruojasi į sistemą įstaigų, teikiančių telemedicinos paslaugas. Telemedicinos paslauga-tai viena telekomunikacijos technologijų, skirta nuotoliniam medicininės informacijos perdavimui.
Labai svarbios sritys teledermatologija, teleoftalmologija. Tai telemedicinos rūšys, kai skaitmeniniai vaizdai perduodami nuotoliniu būdu konsultuoti specialistui. Taikoma neaiškių ligų diagnostikai, gydymo veiksmingumo stebėsenai, mokymosi ir mokslo tikslais. Ši paslauga pagerina specialistų prieinamumą, ypač pacientams, turintiems judėjimo negalią, taupo pacientų laiką bei finansines išlaidas vykstant pas specialistą.

Šeimos gydytojai gerai žino savo kompetencijos ribas ir nemano, kad visas problemas gali išspręsti vieni, todėl glaudžiai bendradarbiauja su antrinio ir tretinio lygio sveikatos priežiūros įstaigų specialistais-konsultantais.
Mūsų įstaiga garsėja kuriamu geru mikroklimato, kad pacientai jaustų, jog jie yra svarbiausi.
Klinikoje veikia neformali meno galerija "Foje", kurioje parodas nuolat rengia miesto menininkai. Taikoma meno terapija, kuri gydo ne tik kūną, bet ir sielą.

Įstaigoje dirba 39 žmonės. Tai 12 kvalifikuotų šeimos gydytojų, 4 akušeriai – ginekologai, 4 odontologai, 11 slaugytojų, finansistė.

Penki veržlūs, patyrę, pacientų gerbiami šeimos gydytojai dirba nuo pat įstaigos įkūrimo. Tai Irena Brogaitė, Gražina Jurgaitienė, Vilija Kučinskienė, Margarita Mikšionienė, Dalia Dalibogienė. Su jais kartu komandoje dirba aukštos kvalifikacijos akušeriai-ginekologai Rasa Narbutienė, Egidija Marija Ovsianienė, odontologai Kristina Šiaučiūnienė, Gintaras Motiekaitis, Tomas Belopetravičius, Taura Venckutė. Antrajame klinikos skyriuje dirba kvalifikuoti šeimos gydytojai Romana Galvičienė, Regina Krikščiūnienė, akušeriai-ginekologai Raimundas Bagurskas ir Jurgita Abukevičienė.