Apie mus
PANEVĖŽIO KNIAUDIŠKIŲ ŠEIMOS KLINIKA:
SĖKMĘ LEMIA AUKŠTA MEDIKŲ KVALIFIKACIJA IR GLAUDUS RYŠYS SU PACIENTAIS
Beveik penktadalį Panevėžio miesto ir rajono gyventojų aptarnaujančios klinikos veiklos prioritetai – dėmesys pacientams, leidžiantis juos geriau pažinti, diagnozuoti sveikatos būklę ir suteikti kokybišką pagalbą, bei komfortiškos sąlygos pacientams bei personalui.
Viena pirmųjų privačių gydymo įstaigų šalyje ir pirmoji Panevėžyje – Kniaudiškių šeimos klinika – veiklą pradėjo 1999 m., kai penkios šeimos gydytojo kvalifikaciją turinčios veržlios medikės Irena Brogaitė, Gražina Jurgaitienė, Vilija Kučinskienė, Margarita Mikšionienė ir Dalia Dalibogienė nusprendė dirbti savarankiškai. Tai pirmoji privati gydymo įstaiga Lietuvoje, pasitelkusi Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) finansavimą. Nuo pat įkūrimo klinikai vadovauja D. Dalibogienė.
NUEITAS KELIAS
Privačios klinikos steigimas su PSDF finansavimu kiek daugiau nei prieš 20 metų buvo didelė naujovė ir iššūkis, tačiau ambicingam D. Dalibogienės vadovaujamam kolektyvui jį pavyko sėkmingai įgyvendinti: „Buvome kupini entuziazmo, įsivaizdavome, kad nuversime kalnus, kad pakeisime buvusią sistemą ir dirbsime kaip visi Vakarų Europos šeimos gydytojai.“ Klinika aktyviai ir atsakingai įsitraukė į šeimos gydytojo institucijos stiprinimą, nes būtent nuo šio pirminės sveikatos priežiūros padalinio darbo sėkmės priklauso visos medicinos būklė, visuomenės sveikatingumo lygis ir psichologinės nuostatos dėl medicinos sistemos Lietuvoje. Nuoširdus bendravimas ir profesionalios paslaugos naudojant moderniausias technologijas kolektyvui pelnė pacientų pasitikėjimą ir pripažinimą. Klinika sėkmingai įgyvendino vieną esminių pirminės sveikatos priežiūros uždavinių – priartino šias paslaugas prie gyventojų. Joje aptarnaujami pacientai nuo kūdikių iki senjorų. Dėl sveikatos būklės negalintys atvykti pacientai lankomi namuose. Iš pradžių buvo atidarytas vienas skyrius, o po 6 metų, padaugėjus darbų, ir antras. Per 21 klinikos veiklos metus pacientų nuo 4 tūkst. padaugėjo iki daugiau nei 14 tūkst., o darbuotojų – nuo kelių iki 39. Klinikoje dirba 11 kvalifikuotų šeimos gydytojų, 2 akušeriai-ginekologai, 5 odontologai, kineziterapeutas, 15 slaugytojų, 2 slaugytojos padėjejai taip pat slaugytojų ir odontologų padėjėjai, registratoriai, finansininkė ir valytojos.
PATOGU IR MEDIKUI, IR PACIENTUI
Klinikoje didelis dėmesys skiriamas ir personalo darbo sąlygoms bei geriems tarpusavio santykiams. Todėl neatsitiktinai įstaiga garsėja geru mikroklimatu, leidžiančiu pacientui joje pasijausti svarbiausiam. Darbuotojų etatai apskaičiuoti optimaliai, kad, atsižvelgiant į skiriamą finansavimą, būtų užtikrintas kokybiškas paslaugų teikimas. Kadangi klinikoje darbas intensyvus ir jam reikia daug bendravimo žinių, jis organizuotas taip, kad niekam nereikėtų dirbti viršvalandžių ir darbuotojai nepervargtų. Visi šeimos gydytojai, teikiantys pirminę medicinos pagalbą, aprūpinti nauja, šiuolaikiška įranga: kraujo, šlapimo analizatoriais, elektrokardiografais, biocheminių tyrimų sistemomis ir kt. Jeigu reikalingi sudėtingesni biocheminiai tyrimai, jie atliekami sertifikuotoje laboratorijoje, su kuria įstaiga sudariusi sutartį. Specialieji tyrimai taip pat atliekami pagal sutartis, paimami čia pat klinikoje ir vežami į laboratoriją arba pacientas siunčiamas pas specialistą ir ten atliekami reikalingi tyrimai, pvz., magnetinio rezonanso, kompiuterinės tomografijos. Esant reikalui, šeimos gydytojai glaudžiai bendradarbiauja su antrinio ir tretinio lygio sveikatos priežiūros įstaigų specialistai. Įstaiga yra e. sveikatos sistemoje. Klinika integruojasi į sistemą įstaigų, teikiančių telemedicinos paslaugas: nuotoliniu būdu perduoda informaciją ir gauna specialistų konsultacijas rūpimais klausimais. Ši paslauga pagerina specialistų prieinamumą, ypač judėjimo negalią turintiems pacientams, taupo jų laiką bei finansus. Be to, leidžia vykdyti gydymo veiksmingumo stebėseną mokymosi ir mokslo tikslais. Įranga atnaujinama kas 5 metai. Neseniai, pasinaudojus ES fondų finansavimu, buvo atnaujintas antrasis skyrius, kiek anksčiau pirmasis, kartu nupirkta ir naujos įrangos. Klinikoje veikia neformali meno galerija „Fojė“, kurioje parodas rengia miesto menininkai. Taikoma meno terapija. Kniaudiškių šeimos klinikai Dalia Dalibogienė vadovauja nuo pat jos įsteigimo.
AKTYVUS PROFILAKTINIS DARBAS
Klinikoje dirbantys medikai organizuoja bei koordinuoja paciento sveikatos priežiūrą, aukštesnio lygio paslaugų prieinamumą bei tikslingumą, siekia, kad ji būtų orientuota į pacientą, jo sveikatos išsaugojimą, ne tik ligų gydymą. Todėl itin didelis dėmesys skiriamas profilaktiniam darbui. Aktyviai įgyvendinant nacionaliniu lygiu patvirtintas profilaktines sveikatos programas dėl vėžio diagnozavimo bei dėl širdies ir kraujagyslių ligų, pasiekti akivaizdūs rezultatai – onkologinės ligos diagnozuojamos ankstyvų stadijų, ligoniai sėkmingai gydomi. Už gerą prevencinių programų vykdymą klinikai 2019 m. įteikta Panevėžio teritorinės ligonių kasos padėka. Klinika dalyvauja ir papildomuose prevenciniuose projektuose – savo iniciatyva prie įstaigos prisirašiusius žmones tikrina dėl hepatito C, kuris dažnai yra besimptomis, todėl, laiku neužkirtus kelio, gali išvirsti į kepenų vėžį arba cirozę. Identifikavus šiuo virusu užsikrėtusius žmones jie buvo sėkmingai išgydyti priešvirusiniais vaistais. Kas dveji treji metai sveiki pacientai kviečiami dalyvauti įvairiose programose, kad ligos būtų diagnozuotos ankstyvų stadijų. Kartu su Visuomenės sveikatos biuru buvo vykdomi pacientų mitybos bei kitų įgūdžių mokymai. Pagal pacientų skaičių širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos mokymuose klinika buvo pripažinta pirmaujančia Panevėžyje ir išskirta kaip įstaiga, įsitraukusi į individualų pacientų mokymą
DĖMESYS KVALIFIKACIJAI
Pagal nustatytą tvarką visiems klinikoje dirbantiems gydytojams ir slaugytojams privaloma kelti kvalifikaciją. „Jei per 5 metus darbuotojas nekelia kvalifikacijos, licencija nepratęsiama“, – sako klinikos direktorė D. Dalibogienė. Darbuotojų kvalifikacija keliama darbdavio lėšomis ir darbo valandomis. Gydytojui ar slaugytojui tereikia pasirinkti tam tikros srities nuotolinius ar kontaktinius kursus. Dalis gydytojų, be šeimos gydytojo kvalifikacijos, turi ir kitą kvalifikaciją, leidžiančią klinikoje suteikti daugiau profesionalių paslaugų ir sustiprinti gydytojo ir paciento ryšį. Gydytoja I. Brogaitė specializuojasi individualizuotoje endobiogeninės medicinos srityje, padedančioje tyrimais užbėgti ligai už akių ir suteikiančioje galimybę dar labiau priartėti prie paciento ir jį kamuojančių sveikatos problemų. Visi įstaigoje dirbantys slaugytojai turi sertifikatus, suteikiančius teisę skiepyti ligonius.
ATEITIES SIEKIAI
Direktorės D. Dalibogienės klinikos veiklos gerinimo planuose – pacientų registracijos tobulinimas: „Registratūra yra tas butelio kakliukas, nuo kurio priklauso labai daug kokybinių įstaigos veiklos dalykų, todėl darbas šiame bare turi būti sustyguotas sekundės tikslumu. Įdiegus naujus registratūros darbo standartus aukštos kvalifikacijos slaugytojai ne tik nukreiptų pacientus pas reikiamus specialistus, bet ir besikreipiantiems atsakytų į svarbius klausimus, padėtų išspręsti daugelį dalykų, o gydytojams būtų nukreipti pacientai, kuriems tikrai reikia jų pagalbos. Svarbiausias klinikos vadovės siekis – šeimos medicinos stiprinimas, nes būtent ši institucija yra visos Lietuvos medicinos pamatas, galintis užtikrinti sveiką, darbingą ir laimingą visuomenę.
PANEVĖŽIO KNIAUDIŠKIŲ ŠEIMOS KLINIKA
- ĮKŪRIMO DATA: 1999 m.
- VEIKLA: pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikianti gydymo įstaiga.
- VADOVĖ: direktorė Dalia Dalibogienė.
- DARBUOTOJAI: 39 darbuotojai, iš jų 12 šeimos gydytojų, 4 akušeriai-ginekologai, 11 slaugytojų
Klientų patogumui tyrimų mėginiai imami Moderni ir patogi registratūra. Šviesūs ir patogūs laukiamieji. klinikoje.